Apie imigraciją – iš pirmų lūpų

Sausio mėnesį Kauno „Purienų“ vidurinės mokyklos „Piliečio žadintuvo“ komanda rengė bendraamžių užsiėmimą apie diskriminaciją dėl imigracijos. Moksleiviai nusprendė apie tai išgirsti iš pirmų lūpų ir į savo mokyklą pasikvietė šveicarą su šeima.

Jaunimo lyderė Gabrielė Tepliakovaitė pasakojo, jog kalbų dėstytojas Loic Lietuvoje gyvena antrus metus, dėl to džiaugiasi ir neplanuoja išvykti. „Visa šeima kalba lietuviškai. 11 – metis sūnus Narsulto ir tėtis – laisvai, žmonai Dinarai sekasi kiek sunkiau. Tačiau tai nesukėlė jokių problemų bendraujant“,  – teigė G. Tepliakovaitė.

Komanda klausinėjo svečių, ar jie susiduria su priešiškumu Lietuvoje: „Žmona ir sūnus turi kiniškų bruožų ir žmonės tai pastebi, tačiau teigė, jog jaučiasi šiltai priimami, – pokalbio detales prisiminė bendraamžių švietėja.

Dėstytoju dirbantis vyras prisiminė matęs diskriminacijos apraiškų spaudoje ir vadovėliuose. Anot jo, lietuvių kalbos mokančio vadovėlio iliustracijose buvo pavaizduota lietuvė su tautiniais drabužiais, o už jos, fone,  – pusnuogis juodaodis. Vienoje publikacijoje, kuri skelbė žinią apie tai, jog žmonės iš Afrikos galėtų atvykti dirbti į Lietuvą, iliustracijai taip pat buvo panaudota karingai nusiteikusių vietinių nuotrauka. Tokios iliustracijos, anot svečio Loic, kuria mitus ir stereotipus, jog svetimtaučiai yra neišsilavinę, agresyvūs ir atvykę į kitą šalį keltų tik grėsmę.

Po diskusijos apie diskriminaciją dėl migracijos, moksleiviai ir svečiai darė „Pozityvo“ energijos suteikiantį pratimą, o išsiskirdami sutarė, jog šis susitikimas – tik glaudaus bendradarbiavimo pradžia.

 „Piliečio žadintuvas“ – pilietiškumą skatinantis projektas, organizuojamas „Menų ir mokymo namų“ ir „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ bei vyksiantis visus mokslo metus. Į veiklas tiesiogiai įsitrauks 145 mokyklos ir daugiau nei 2500 moksleivių iš visos Lietuvos. Jaunimas savarankiškai identifikuos jų bendruomenėje (mokykloje, miestelyje, apskrityje) kylančias problemas ir stengsis jas išspręsti.

 

Komentarai