S.Daukanto gimnazijos moksleiviai – Forumo teatro aktoriai

Sociumas LT sulaukia žmonių istorijų, kuriomis jie pristato savo patyrimus ir nori su kitais DELFI skaitytojais pasidalinti gerąja ir blogąja patirtimi, kaip sėkmingai pasiekti užsibrėžtus tikslus ir įgyvendinti savo svajones.

Pateikiame vieną skaitytojų siųstų istorijų:

Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos moksleiviai kartu su socialine pedagoge Laura Martusevičiene dalyvauja projekte „Piliečio žadintuvas“, ugdančiame pilietines bei tautines vertybes pasitelkiant inovatyvius ugdymo metodus. Vienas tokių metodų – Forumo teatras. Šio metodo tikslas – mokytis diskutuoti ir išreikšti savo poziciją, susijusią su pilietinėmis teisėmis, kultūra bei įvairiomis engimo formomis, naudojant teatro kalbą.

Pagrindinis Forumo teatro uždavinys – pasiekti, kad žmonės kalbėtųsi, diskutuotų, ieškotų ir siūlytų problemų sprendimo būdus. Tai – veiksmo teatras, jame būtinas aštrus konfliktas, vyraujanti vidinė ir išorinė priespauda. Pabaiga visuomet liūdna, bet tai skatina įsijausti, nesutikti, diskutuoti, spręsti, o svarbiausia – nelikti abejingais. Kadangi projektas tęsiasi visus mokslo metus, gimnazistai ir Forumo teatro metodu dirbanti socialinė pedagogė nusprendė pasidalinti turima gerąja patirtimi su kitomis miesto mokyklomis, todėl balandžio mėnesį lankėsi „Juventos“ progimnazijoje bei V. Kudirkos ir Medelyno pagrindinėse mokyklose. „Juventoje“ pristatė ne tik Forumo teatro, bet ir Bendraamžių švietėjų metodą. O gegužės mėnesį jų laukia Rėkyvos progimnazija.

Visose mokyklose daukantiškiai buvo sutikti labai šiltai, mokiniai noriai įsijungė į svečių siūlomus energijos suteikiančius ir susipažinimą skatinančius žaidimus, po suvaidintų epizodų iš, ko gero, kiekvienos mokyklos gyvenimo, moksleiviai aktyviai diskutavo, kėlė klausimus aktoriams, teikė patarimus kaip išspręsti sudėtingas situacijas, samprotavo kaip iš vis išvengti ir nesusidurti su skaudžiomis situacijomis, kaip padėti engiamam žmogui. Taip pat dalinosi patirtimi su kokiais sunkumais jie susiduria mokyklose, čia pat bandė spręsti tuos sunkumus, pažvelgti į situaciją iš šalies.

Po apsilankymų visi moksleiviai vieningai teigė, jog Forumo teatras – puikus ir priimtinas metodas spręsti skaudžius gyvenimo įvykius, nes jis neleidžia likti abejingu.

L. Martusevičienė, Sociumas LT

 

\"\"