Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizitas Vilniuje rugsėjo 11-14 d.

Pasaulis su Tibetu

„Šiandien mes išgyvename tragišką laikotarpį: esame tauta, turinti unikalų kultūrinį palikimą, bet reginti jo išnykimo ir sunaikinimo grėsmę. Mums reikalinga jūsų, tarptautinė pagalba. Senoji Tibeto kultūra priklauso visiems, todėl atsakingi už jos išsaugojimą turėtų jaustis ne tik tibetiečiai, bet ir viso pasaulio bendruomenė“

 Jo Šventenybė Dalai Lama XIV

\"\"

 

Rugsėjo 11–14 d. Vilniuje lankysis Nobelio taikos premijos laureatas, Tibeto dvasinis lyderis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV. Tai bus jau trečiasis ilgamečio Tibeto politinio vadovo bei dvasinio viso pasaulio autoriteto vizitas Lietuvoje.

Rugsėjo 12 d. (ketvirtadienį), numatomas Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV apsilankymas Seime, taip pat susitikimas Rotušėje su Lietuvos kultūros, meno, įvairių religinių konfesijų bei visuomeninių Tibeto rėmimo organizacijų atstovais, vizito rėmėjais.

\"\"

 

Rugsėjo 13 d. (penktadienį) 12.30–14 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje Jo Šventenybė Dalai Lama XIV skaitys paskaitą „Kelias į taiką ir laimę globalioje visuomenėje“. Ši paskaita – pagrindinis visuomenei skirtas renginys, kurio metu Jo Šventenybė dalinsis mintimis apie šių dienų moralės, etikos bei ekologijos problemas.

Šis renginys mokamas – visos už bilietus gautos lėšos bus skirtos vizito išlaidoms padengti, o likusios – tibetiečių vaikų mokykloms Indijoje remti.

Bilietus į šią paskaitą galima įsigyti ČIA.

Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito proga Vilniuje  rugsėjo 7-23 d. vyks Tibeto kultūros dienos. Rugsėjo 7 d. Užupio meno inkubatoriuje, galerijoje “Galera” (Užupio g. 2), tibetiečių vienuolių grupė pradės pilti smėlio Mandalą, kuri bus suardyta rugsėjo 12 d. Tibetiečiai vienuoliai taip pat surengs kelis ritualinių šokių – čamų – pasirodymus. Rugsėjo 10-23 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40) veiks šiaurinio budizmo religinės tapybos – ritininių piešinių thankų – paroda, bus rodomi filmai apie Tibetą (plačiau).

Galimybė Lietuvoje pamatyti Jo Šventenybę Dalai Lamą yra įmanoma tik privačios iniciatyvos dėka. Todėl visokia Jūsų parama yra labai vertinama ir laukiama. Visus norinčius kviečiame paremti Jo Šventenybės vizito organizavimą, Tibeto kultūros dienas bei sukulptūros „Mandala“ sukūrimą.