Perkąsk, kaip veikia medijos, ir pamokyk draugus!

Norėtum suprasti, kaip veikia žiniasklaida ir socialiniai tinklai? Sužinoti, kaip galima tuo pat metu būti ir kritišku, ir pozityviu? Maga išmokti meistriškai atskirti užsakytus straipsnius ir propagandą nuo patikimos informacijos? Norisi pačiam imtis veiksmingų priemonių stabdyti patyčias socialiniuose tinkluose ir apginti užgauliojamus vaikus mokyklos koridoriuose? Degi noru ne tik pats mokytis, bet ir įkvėpti savo žiniomis bendraamžius?

Jei į visus klausimus atsakei teigiamai, tai tiesiausias kelias viso to pasiekti tau yra tik vienas –

tu privalai dalyvauti Bendraamžių švietėjų kritinio mąstymo, medijų ir informacinio raštingumo programoje!

\"bendraamziai

Tapęs bendraamžių švietėju, pradėsi beveik metus truksiančią naujų žinių, tarptautinių draugysčių, pramogų ir nuotykių kupiną kelionę. Dviejų mokymų nuostabios gamtos apsuptyje Antalieptėje (Zarasų raj.) metu tau paskaitas ir praktinius užsiėmimus ves puikūs kritinio mąstymo ir medijų žinovai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Išmoksi efektyviai atsikirsti užgauliotojams ir apginti silpnesniuosius; gausi informacijos apie saugumą socialiniuose tinkluose – ką galima ir ko nevertėtų apie save kalbėti viešumoje ir kodėl; suprasi, kaip funkcionuoja valstybių ir korporacijų propagandos mašinos ir kaip nepakliūti į manipuliacijų pinkles. Be viso to, dar išbandysi save eksperto amplua – padedamas jaunimo darbuotojų ir mentorių, parengsi ir vesi kritinio mąstymo užsiėmimus savo draugams mokykloje, bendruomenėje, kaime ar mieste.

Rudenį vyks 5 dienas truksiantys, o žiemą – 3 dienas truksiantys mokymai (I-mai grupei – spalio 14-18 ir sausio 14-16 dienomis, II grupei – lapkričio 4-8, vasario 3-5 dienomis).

Smarkiai plušančių lauks dosnus atlygis – ateinančią vasarą susitiksime 4 dienas truksiančioje tarptautinėje stovykloje MediaBarCamp2017. Turiningai ir kritiškai, bet pozityviai pramogausime, įkursime žiniasklaidos kompaniją, mokysimės vloginimo, gudriosios (foto)žurnalistikos, įgyvendinsime stovyklos komunikacijos strategiją visose Baltijos šalyse.

Susidomėjai? Tuomet aplikuok ir paskubėk – nes vietų skaičius ribotas. Dalyvavimas programoje nemokamas. Sumokėsime už tavo kelionę, apgyvendinimą ir maitinimą. Prioritetą teikiame jaunimui iš regionų, kuriuose gausu tautinių mažumų, ir jauniems žmonėms, kurie be lietuvių kalbos puikiai bendrauja lenkiškai, baltarusiškai ar rusiškai.

Registracijų laukiame iki spalio 5 dienos.

REGISTRACIJOS ANKETA

Pastaba: jeigu būsi pakviestas dalyvauti programoje, turėsi įsipareigoti:

  • Dalyvauti visą mokymų laiką.
  • Grįžęs po mokymų savo mokykloje ar bendruomenėje organizuoti bendraamžių švietimą.

Mokymų metu  vartoti alkoholį ir/ar kitus kvaišalus griežtai draudžiama. Pažeidusieji šią taisyklę, bus šalinami iš bendraamžių švietėjų programos.

Jei turi klausimų, susisiek su mumis: info@media4change.co

Bendraamžių švietėjų kritinio mąstymo, medijų ir informacinio raštingumo programą remia Šiaurės šalių ministrų taryba.