Mokyklos kviečiamos praturtinti neformalų ugdymą novatoriškais ir pasaulinį pripažinimą pelniusiais metodais

Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas kviečiame tapti partneriais  jaunimo neformalaus ugdymo programose. Jų tikslas  – stiprinti moksleivių pilietinę savivoką, aktyvumą ir kūrybiškumą. Norinčias praturtinti neformalų ugdymą novatoriškais metodais mokyklas kviečiame registruotis iki š.m. rugsėjo 29 dienos. Dalyvauti projekte bus atrinkta iki 60 labiausiai motyvuotų mokyklų.

\"dsc_0293\"

 

PARTNERIŲ VAIDMUO

Dalyvavimas projekte – puiki galimybė parodyti, kokius puikius ateities lyderius ugdo jūsų mokykla, užtikrinti jų tobulėjimą pagal pasaulinį pripažinimą pelniusias jaunimo ugdymo programas. Tuo pačiu ugdomi moksleiviai prisidės prie pozityvių pokyčių jūsų mokyklos bendruomenėje.

Prie projekto norinčias prisijungti mokyklas kviečiame:

  1. Iki rugsėjo 23d. užpildyti kandidato į projekto partnerius anketą.
  2. Užtikrinti, kad mokyklos skiriami 3 atstovai  užpildytų anketas:

Dviejų bendraamžių švietėjų pildomą  anketą rasite čia. Išsamiau apie bendraamžių švietėjų ugdymo programą>>>.

Jaunojo žurnalisto pildomą anketą rasite čia. Išsamiau apie jaunųjų žurnalistų ugdymo programą>>>.

Ypač laukiame mokyklų, kuriose vaikai be lietuvių kalbos puikiai geba komunikuoti lenkiškai, rusiškai, baltarusiškai ir kitomis vietos bei užsienio kalbomis.

Ugdymo programos apims jau išbandytus  ir pasaulinį pripažinimą pelniusius jaunimo ugdymo metodus, inkorporuos kritinio mąstymo, medijų ir informacinio raštingumo žinias ir įgūdžius. Programų metu ne tik suteiksime teorinių žinių, bet ir įtvirtinsime tai praktiškai, nuolat palaikydami ryšį su bendraamžių švietėjais tapusiais moksleiviais. Moksleiviams įgyvendinti užduotis padės programos koordinatorius ir jūsų regione dirbantys jaunimo darbuotojai. 

Kiekvienos programos trukmė – 10 mėnesių (2016 rugsėjis – 2017 liepa). Dalyvavimas programoje nemokamas, kompensuojamos moksleivių kelionės, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidos.

\"screen-shot-2016-09-09-at-14-56-44\" \"screen-shot-2016-09-09-at-14-57-19\"

Programą vainikuosime 2017 m. vasarą vyksiančia 4 dienų trukmės MediaBarCamp2017 tarptautine stovykla, į kurią susirinks 150 jaunų žmonių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Jose edukacinius užsiėmimus ves šalies ir užsienio kritinio mąstymo, medijų ir informacinio raštingumo ekspertai.

\"screen-shot-2016-09-09-at-14-56-53\"\"screen-shot-2016-09-09-at-14-57-02\"

Projekto veiklų kalendorius.

Išsamiau apie projekto metodiką ir neformalaus ugdymo metodus.

Prie projekto norinčias prisijungti mokyklas kviečiame užpildyti kandidato į projekto partnerius anketą.

APIE UGDYMO PROGRAMOS ORGANIZATORIUS

Nacionalinis socialinės integracijos institutas turi sukaupęs ilgametę jaunimo neformalaus ugdymo patirtį. Jau nuo 2009-ųjų bendradarbiaudami su šalies mokyklomis įgyvendiname bendraamžių švietėjų projektą „Piliečio žadintuvas“ (dar pažįstamas „Pozityvo“ vardu). Šio projekto metu savo kompetencijas inovatyvių neformalaus ugdymo metodų taikyme pasikėlė 146 ugdymo įstaigos iš 9 apskričių: 292 jaunimo lyderiai ir 171 mokytojas. Viso projekto metu aktyviam dalyvavimui buvo įgalinti 2319 moksleivių. Per aštuonerius savo veiklos metus Nacionalinio socialinės integracijos instituto programose tiesiogiai dalyvavo daugiau kaip 3000 jaunų žmonių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Kaip rodo tyrimai, kampanijų „Myliu Panda”, „Visi skirtingi – visi lygūs” veiklos netiesiogiai įtraukė kas ketvirtą jauną žmogų Lietuvoje.

Šį projektą remia Šiaurės šalių ministrų tarybos biuras Lietuvoje  ir UNESCO nacionalinės komisijos atstovybė Lietuvoje.