Skelbiama atranką į trečiąją bendraamžių švietėjų grupę

Sekei „Myliu Panda“ įrašus apie bendraamžių švietėjus iš visos Lietuvos „Facebook“ tinkle ir slapta galvojai, kad tuo norėtum užsiimti ir Tu? Domiesi žiniasklaida ir medijomis? Palauk, palauk… O gal dar ir turi lyderio savybių ar tokių norėtum įgyti?

Jeigu bent keli klausimai Tau aktualūs, kviečiame dalyvauti 2016 m. programos „Bendraamžių švietėjų kritinis mąstymas, medijų ir informacinis raštingumas“ atrankoje!

Sudalyvavęs(-usi) programoje gebėsi:

  • mąstyti kritiškai, tačiau pozityviai.
  • atskirti užsakytus straipsnius ir propagandą nuo patikimos informacijos.
  • geriau suprasti reklamų turinį.
  • imtis veiksmingų priemonių stabdyti patyčias socialiniuose tinkluose ir atskirsi neapykantos kalbą.
  • įkvėpti savo žiniomis bendraamžius.

Vasario 10 – 14 dienomis vyksiantys mokymai organizuojami nuostabios gamtos apsuptyje Antalieptėje (Zarasų raj.). Jų metu Tau paskaitas ir praktinius užsiėmimus ves kritinio mąstymo ir medijų žinovai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Išmoksi efektyviai atsikirsti užgauliotojams ir apginti silpnesniuosius; gausi informacijos apie saugumą socialiniuose tinkluose – ką galima ir ko nevertėtų apie save kalbėti viešumoje ir kodėl; suprasi, kaip funkcionuoja valstybių ir korporacijų propagandos mašinos ir kaip nepakliūti į manipuliacijų pinkles. Be viso to, dar išbandysi save eksperto amplua – padedamas jaunimo darbuotojų ir mentorių, parengsi ir vesi kritinio mąstymo užsiėmimus savo draugams mokykloje, bendruomenėje, kaime ar mieste.

Susidomėjai? Tuomet aplikuok ir paskubėk – nes vietų skaičius ribotas. Dalyvavimas programoje nemokamas. Sumokėsime už Tavo kelionę, apgyvendinimą ir maitinimą. Prioritetą teikiame jaunimui, be lietuvių kalbos puikiai bendraujančiam lenkiškai, baltarusiškai ar rusiškai.

Registracijų laukiame iki 2017 metų sausio 16 dienos.

REGISTRACIJOS ANKETA

Pastaba: jeigu būsi pakviesta(s) dalyvauti programoje, turėsi įsipareigoti:

  • Dalyvauti visą mokymų laiką.
  • Grįžęs(-usi) po mokymų savo mokykloje ar bendruomenėje organizuoti bendraamžių švietimą.

Mokymų metu vartoti alkoholį ir/ar kitus kvaišalus griežtai draudžiama. Pažeidę šią taisyklę dalyviai bus šalinami iš bendraamžių švietėjų programos.

Jei turi klausimų, susisiek su mumis: beatrice@zmogui.lt

Bendraamžių švietėjų kritinio mąstymo, medijų ir informacinio raštingumo programą remia Šiaurės šalių ministrų ir Britų taryba, bendradarbiaujant su VšĮ „Meno avilys“  ir Ugdymo plėtotės centru.