Jaunimo lyderių mokymai: perkąsk, kaip veikia medijos, ir pamokyk draugus!

Jauti, kad jauni žmonės mielai seka Tavimi ir gali juos įkvėpti? Pasitelk savo lyderystę teigiamiems pokyčiams – neleisk, kad žiniasklaida Tavo draugą vedžiotų už nosies. Kviečiame dalyvauti nepamirštamoje, duris į platesnius vandenis atversiančioje bendraamžių švietėjų programoje.

 Čia suprasi, kaip sukuriama tai, ką matai televizoriaus ekrane, skaitai internete ar laikraštyje. Išmoksi atpažinti, kai Tave vedžioja už nosies  užsakyta ir nepatikima informacija. Perprasi, kokie pavojai tyko  Facebooke ir kituose socialiniuose tinkluose bei meistriškai atskirsi užsakytus straipsnius ir propagandą nuo patikimos informacijos.

Jei Tau pasiseks ir būsi atrinktas, pradėsi beveik metus truksiančią naujų žinių, tarptautinių draugysčių, pramogų ir nuotykių kupiną kelionę.

Dviejų mokymų nuostabios gamtos apsuptyje Antalieptėje (Zarasų raj.) metu tau paskaitas ir praktinius užsiėmimus ves puikūs kritinio mąstymo ir medijų žinovai iš Lietuvos ir užsienio šalių.  Gausi informacijos apie saugumą socialiniuose tinkluose – ką galima ir ko nevertėtų apie save kalbėti viešumoje ir kodėl; suprasi, kaip funkcionuoja valstybių ir korporacijų propagandos mašinos ir kaip nepakliūti į manipuliacijų pinkles. Be viso to, dar išbandysi save eksperto amplua – padedamas jaunimo darbuotojų ir mentorių, parengsi ir vesi kritinio mąstymo užsiėmimus savo draugams mokykloje, bendruomenėje, kaime ar mieste.

Bendraamžių švietėjų mokymai vyks spalio 4-8 dienomis.  Motyvacijai palaikyti, ūpui pakelti ir pasiruošti naujiems iššūkiams padės sausio 24-28 dienos bendraamžių švietėjų mokymai.

Smarkiai plušančių lauks dosnus atlygis – aplodismentai, diplomai ir kitos staigmenos. Turiningai ir kritiškai, bet pozityviai pramogausime,  mokysimės vloginimo, gudriosios (foto)žurnalistikos, skleisime pozityvo užtaisą visose Baltijos šalyse.

Intriguoja? Nežinai, ar gali dalyvauti?

  • Projekte gali dalyvauti 9-12 klasių moksleiviai,  kurių amžius yra nuo 14 metų.
  • Dalis mokymų vyks anglų kalba, tad svarbu mokėti bendrauti ir kalbėti angliškai;
  • Didžiausi ugdymo(si) iššūkiai ir laimėjimai yra tarp mokymų vykstantis ir jaunimo lyderių vedami užsiėmimai. Tad moksleivis turi būti pasirengęs kartą į savaitę skirti apie 1,5 valandos.
  • Prioritetą teikiame jaunimui iš regionų, kuriuose gausu tautinių mažumų, ir jauniems žmonėms, kurie be lietuvių kalbos puikiai bendrauja lenkiškai ar rusiškai.

 Dalyvavimas programoje nemokamas.  Sumokėsime už tavo  apgyvendinimą ir maitinimą. 

Susidomėjai? Tuomet aplikuok ir paskubėk – nes vietų skaičius ribotas. Registracijų laukiame iki rugsėjo 24 dienos, 2018. 

REGISTRACIJOS ANKETA

Pastaba: jeigu būsi pakviestas dalyvauti programoje, turėsi įsipareigoti

  • Dalyvauti visą mokymų laiką.
  • Grįžęs po mokymų savo mokykloje ar bendruomenėje organizuoti bendraamžių švietimą.

Mokymų metu  vartoti alkoholį ir/ar kitus kvaišalus griežtai draudžiama. Pažeidusieji šią taisyklę, bus šalinami iš bendraamžių švietėjų programos.

Jei turi klausimų, susisiek su mumis: neringa@zmogui.lt arba Rita Baškienė, tel. +370 676 41 404, rita.baskiene@upc.smm.lt

\"Programos-logotipas-mėlynas-jpg-formatu-300x86\"Šis konkursas yra skelbiamas įgyvendinant Erasmus+ programos finansuojamą projektą „Media Literacy and Critical Thinking in Youth work“.