Gyvosios bibliotekos renginiai
Gyvoji biblioteka – neformalus žmogaus teisių ugdymo metodas, padedantis kurti įtraukiąją bendruomenę, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją, užtikrinantis žmogaus teises ir orumą.
Organizuodami neformaliu ugdymu grįstus „Gyvosios bibliotekos“ renginius, atkreipėme dėmesį, kad jauniems žmonėms svarbu kalbėti apie įvairovę bendruomenėje, pažinti skirtingas kultūras ir sužinoti naujų dalykų. Matome poreikį šviesti jaunimą socialinėmis temomis, nes tai yra vienas būdų kurti atviresnę bei tolerantiškesnę bendruomenę.
„Gyvoji biblioteka” – vieta klausimams, kurių nežinojai, kad turėjai. „Gyvosios bibliotekos” renginyje turėsite galimybę sužinoti kokį tikėjimą išpažįsta migrantas iš Indijos, ar neregiai sapnuoja, kaip savarankiškai juda po miestą judėjimo negalią turintys asmenys ir ką veikia pabėgėliai ir Artimųjų Rytų Lietuvoje. Taip pat kodėl LGBTQI+ asmenys dalyvauja „Pride” eitynėse, kuo skiriasi protinė ir psichinė negalia ir kitus dalykus iš socialiai pažeidžiamų žmonių gyvenimų.
Suteikiame progą išgirsti atsakymus ir susipažinti su „gyvomis knygomis” iš įvairių socialinių grupių, kurie dažnai visuomenėje lieka nesuprasti, išklausant jų asmeninių istorijų bei patirčių. Tai žmonių biblioteka, kurioje žmonės tampa „gyvosiomis knygomis” ir pasakodami savo istorijas, padeda geriau suprasti socialinę atskirtį patiriančias visuomenės grupes. „Gyvosios bibliotekos” savanoriai – migrantai, pabėgėliai, LGBTQI+ asmenys, žmonės, turintys negalią ar psichikos sveikatos sutrikimų bei daugelis kitų socialinių grupių atstovų.
„Gyvoji biblioteka” dažnai aplanko įvairias įstaigas, mokyklas, atvirus jaunimo centrus, renginius, festivalius ir daugelį kitų vietų. Į mokyklą mus galite pasikviesti naudojant Kultūros paso platformą (https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos). Dėl kitų užklausų prašome kreiptis el. paštu į gyvojibiblioteka@zmogui.lt.
Kontaktai