
„Gyvoji biblioteka"
tolerancijos skatinimo, žmogaus teisių neformalaus ugdymo renginiai, skirti įvairioms grupėms edukuoti. Renginio metu vyksta abipusė sąveika, kuomet socialiai pažeidžiamų grupių atstovai dalinasi asmeninėmis patirtimis ir tokiu būdu daro poveikį visuomenėje vyraujančiam diskriminavimui dėl priklausymo socialinėms grupėms. Iš kitos pusės žmonės, nepriskiriantys savęs socialiai pažeidžiamoms grupėms, gali susitikti ir pabendrauti su socialinę atskirtį patiriančiais žmonėmis – tokiu būdu mažindami savo vidines baimes ir plėsdami savo pažinimą.
•Žmonės turintys fizinės sveikatos sutrikimų
(- žmonės turintys judėjimo negalią; – žmonės turintys paralyžių; – donorystės sistemoje dalyvaujantys žmonės; – žmonės netekę galūnių; – ŽIV sergantys asmenys
(- žmonės turintys judėjimo negalią; – žmonės turintys paralyžių; – donorystės sistemoje dalyvaujantys žmonės; – žmonės netekę galūnių; – ŽIV sergantys asmenys

Asmenys iš socialiai pažeidžiamų grupių gali būti: turintys psichikos sutrikimų (depresija, bipolinis sutrikimas, nerimo sutrikimai, šizofrenija), turintys autizmo spektro sutrikimą ar priklausomybės ligomis sergantis asmuo, LGBT+ atstovai, pabėgėliai, migrantai iš kitų kraštų, skirtingų rasių ir kiti.
„Gyvoji biblioteka” dažnai dalyvauja renginiuose, vyksta į mokymus ir tampa jų dalimi.
Prasidėjus renginiui, pirmiausia kataloge yra suteikiama galimybė pasirinkti su kokiu asmeniu, atstovaujančiu tam tikrą socialiai pažeidžiamą grupę, svečias norėtų turėti pokalbį. Tuomet prasideda prasmingi ir dažnai netikėti pokalbiai tarp „gyvųjų” knygų ir svečių, keičiamasi patirtimis, susipažįstama su įvairiomis kultūromis.



