Pozityvas pradėjo kelionę

Rugsėjo 12 dieną respublikinis projektas “POZITYVAS. Aktyvus jaunimas nesnaudžia” pradėjo savo kelionę po Lietuvą. 5 unikalūs neformaliojo ugdymo metodai apsilankė Ignalinoje ir Molėtuose. “Forumo Teatras” privertė netylėti Moksleiviai aktyviai įsitraukė į VšĮ Menų mokymo namų metodą – „Forumo Teatrą“. Vaikai ne tik stebėjo aktorių suvaidintas konfliktines situacijas, susijusias su patyčiomis, žalingais įpročiais, paauglių nesutarimais su tėvais, bet ir patys lipo į sceną, norėdami veiksmą pakreipti kita linkme.

\"\"

Kiekvienoje situacijoje moksleiviai sutartinai teigė, jog svarbiausia – nelikti abejingiems. O labiausiai smerkė ne nusikaltėlius, o tuos, kurie nesiima jokių veiksmų. Kalbėdami apie tėvų ir vaikų konfliktus dalyviai pripažino, jog dažniausiai kaltesni būna vaikai, o ne suaugusieji. “Gyvoji Biblioteka” buvo sausakimša Abu miestus aplankė netradicinė – gyvoji biblioteka, kurios metu knyga yra žmogus, o skaitymas – atviras pokalbis. Kas nedrįso eiti po vieną, ieškojo kompanijos ir skaitė dviese ar trise. Norinčiųjų buvo daug, todėl bibliotekininaki išdavinėjo “skaitytojo bilietus” su parašytu laiku, kada bus galima skaityti. Moksleiviai pabendravo su lesbiete, feministe, lenkais, negalią turinčiu žmogumi, vegetaru, rusu. Nuoširdus dialogas padėjo išsklaidyti stereotipus ir baimes.

Feministė: pagarba lyties neturi

Gyvoji knyga Joskaudė Pakalkaitė, atstovaujanti feminisčių socialinę grupę buvo maloniai nustebinta Ignalinos ir Molėtų moksleivių nuoširdumu: “Ne tik aš dalinuosi sava patirtimi, bet ir daug išgirstu iš jų – vaikai labai atviri, pasakoja savas istorijas”, – teigė J. Pakalkaitė. Mergina bandė pašnekovams paaiškinti, jog teiginys, jog feministės nekenčia vyrų yra mitas: “Nesvarbu, kokios lyties yra žmogus, jį reikia vienodai gerbti”, – pasakojo mergina. \"\"“POZITYVAS” – VšĮ “Menų mokymo namų” ir VšĮ “Nacionalinio socialinės integracijos instituto” bendras projektas, kurio metu dalyviai iš visos Lietuvos vienu metu rengs įvairias pilietines akcijas, vykdys visuomenei naudingus darbus ir taip keis savo gyvenamąją aplinką. Pozityvo kelionė po Lietuvą organizuojama įgyvendinant respublikinį projektą – „Piliečio žadintuvas“. Projekto metu bus aplankyti 35 miestai, į veiklas įtrauktos 145 mokyklos ir 2355 jaunuoliai (pridedamas renginių tvarkaraštis). \"\"