Atidarytas „Nepatogaus kino\” festivalis

Spalio 20 d. vakarą kino teatre „Skalvija“ žmogaus teisių kino festivalis atidarytas olandų režisierių filmu „Teisingumas Sergejui“ (Justice for Sergei).

Į festivalio atidarymą susirinko gausus būrys svečių, tarp kurių buvo Švedijos ambasadorė H.E. Ms. Cecilia Ruthström-Ruin, Seimo nariai Arminas Lydeka, Algirdas Sysas, Europos Parlamento narys profesorius Vytautas Landsbergis. Po emocionalaus seanso vykusioje ilgoje diskusijoje Sergejaus Magnitskio kolega ir draugas Jamison Firestone pasakojo svečiams apie tragedija virtusius įvykius bei apie tai, kas dedasi šių dienų Rusijoje.
„Sergėjus turėjo tikėjimą, kuris buvo pamintas,- sako Jamisonas Firestone’as. – Yra tūkstančiai nekaltų žmonių, kurie vis dar kali, bet kažkas turi pasakyti, kad tai nėra toleruotina.“ Jis pasiruošęs toliau kovoti, kad būtų išaiškinta Sergėjaus ir „Hermitage Capital Management“ bylos. Savo kalbą Sergėjaus bendražygis vainikavo kovingu tonu: „Mes neleisime jiems išvykti iš šalies, uždrausime laikyti pinigus bankuose, jūs sėdėsite Rusijoje ir jūsų prabangios kelionės bus tik iš Sankt Peterburgo į Sočį, nes tai bus vienintelis paplūdimys, kuriuo dar galėsite mėgautis. Ir vieną dieną, kai pasikeis valstybės principai, jūs būsite nuteisti už savo padarytus nusikaltimus.“ Procesas vyksta: keliems Rusijos pareigūnams jau uždrausta įskristi į JAV. Todėl Jamisonas Firestone’as nesiruošia nustoti skleisti tiesą ir toliau pristatinės šį filmą visame pasaulyje, kad Sergėjaus mirtis taptų lemtingu posūkiu veikiančio teisingumo Rusijoje link.

Nepatoguskinas.lt inf. ir nuotr.