Blykst! Pasaulinės savanorių dienos „Flashmob“

2011 metai Europos Sąjungoje yra paskelbti Savanorystės metais, o gruodžio 5 diena yra Pasaulinė savanorių diena. Tad šią dieną norisi pažymėti kaip nors ypatingai, parodant visuomenei, kad savanorystė ne tik egzistuoja, bet yra matoma ir žymi. Kartu norisi sukviesti visus savanorius į vieną vietą ir kartu atšvęsti šią progą.

\"\"2011 metai Europos Sąjungoje yra paskelbti Savanorystės metais, o gruodžio 5 diena yra Pasaulinė savanorių diena. Tad šią dieną norisi pažymėti kaip nors ypatingai, parodant visuomenei, kad savanorystė ne tik egzistuoja, bet yra matoma ir žymi. Kartu norisi sukviesti visus savanorius į vieną vietą ir kartu atšvęsti šią progą.

2011 m. gruodžio 5 d. 18 val. (dalyviai renkasi nuo 17.30) Vilniuje, prie Baltojo tilto vyks šviesos sulėktuvės: minia žmonių su fotoaparatų blykstėmis ir/arba prožektoriais tamsoje kuria įdomų ir gražų vaizdą!


Šiais metais buvo daug renginių, kuriuose buvo kalbama apie savanorystę, diskutuojama savanoriškose organizacijose, dalijamasi patirtimi, apdovanojami savanoriai ir pan. Dar vienas toks renginys tiesiog pasimestų tarp kitų. Savanorių dienai, o kartu ir Savanorystės metų pabaigai pažymėti norisi kitokio, ryškaus ir pastebimo renginio, kuris atkreiptų ne tik pačių savanorių, bet ir visos visuomenės dėmesį į savanorystę. Taip pat norisi pakviesti dalyvauti visų organizacijų savanorius susiburti į vieną krūvą, kad ir patys pamatytume ir visiems parodytume, kiek mūsų daug.

Planuojama šią idėją skleisti ir kviesti savanorius prisijungti tiek per savanoriškas organizacijas, tiek socialiniame tinkle Facebook. Pagrindinė komunikacija vyks specialiai tam sukurtame puslapyje. Planuojami įvairūs reklaminiai filmukai, anonsai, skatinantys žmones prisijungti. Renginio metu visą vyksmą koordinuos keletas žmonių, kurie padės sukurti vientisą vaizdą, tam tikrus ornamentus ar šviesos judėjimą ir pan. 

Papildomos idėjos

Pradinė idėja apsiriboja vaizdu, kurį sukurti gali žmonės su fotoaparato blykstėmis, bet turint galimybes, idėją galima vystyti šiomis kryptimis:

  • prijungti muzikinį foną, sustiprinantį įspūdį, vaizdą koordinuoti pagal muziką;
  • vaizdą kurti ne tik fotoaparatų blykstėmis, bet ir kitokiomis šviesos priemonėmis, pvz. šviečiančiomis lazdelėmis;
  • kiekviena savanoriška organizacija galėtų išsiskirti savo šviesos priemonėmis ir/ar apranga, kurti įvairius raštus bendroje minioje.

 Eurodesk Lietuva, Kultūros savanoriai informacija.

http://trupamoreno.wordpress.com nuotrauka