Paskaita apie „Fairtrade“

Ar gali būti verslas sąžiningas, o vartotojai – atsakingi? Ar šie žodžiai gali stovėti greta? O gal tai dar vienas fantomas, kaip ir socialiai atsakinga valstybės politika? Štai tokia intriga laukia LUNI paskaitų dalyvių sausio 10 d. 18 val. “Artotekoje”, esančioje A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (įėjimas iš Šv. Dvasios g. pusės / netoli Barbakano / šalia gyvos muzikos klubo „Tamsta“).

Ar gali būti verslas sąžiningas, o vartotojai – atsakingi? Ar šie žodžiai gali stovėti greta? O gal tai dar vienas fantomas, kaip ir socialiai atsakinga valstybės politika? Štai tokia intriga laukia LUNI paskaitų dalyvių sausio 10 d. 18 val. “Artotekoje”, esančioje A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (įėjimas iš Šv. Dvasios g. pusės / netoli Barbakano / šalia gyvos muzikos klubo Tamsta).

Sąžiningas verslas  (Fairtrade) pozicionuoja save kaip alternatyvą įprastam verslui. Sąžiningas verslas teigia suteikiantis sąžiningą kainą gamintojams iš globalių Pietų. Kodėl to reikia? Kaip tai veikia? Kuo tai remiasi? Kokie realūs to rezultatai, papasakos Lina Vosyliūtė, kuri neseniai grįžo iš Pietų Afrikos Respublikos. Lina tyrė „Fairtrade“ sertifikuotų gamintojų padėtį PAR,  ypač  (ne)veikiančias profsąjungas ir darbuotojų komitetus samdomojo ūkio fermose.

Antroji paskaitos dalis kvies jus aktyviai dalyvauti ieškant „Fairtrade“ perspektyvų Lietuvoje. Lina pasidalins projekto idėja, kaip ir kodėl ketinama diegti „Fairtrade“ Lietuvoje. Paskaitos  dalyvių įžvalgos, kritika ir pastebėjimai čia atliks itin svarbų vaidmenį. Sakoma, kad tik ginčuose gimsta tiesa, o norint iškristalizuoti „teisingą“ idėją, reikia surengti jai teismą. Taigi, ši LUNI paskaita – ne vien pasidalijimais įžvalgomis, bet ir tikras „Fairtrade“ idėjos išbandymas su LUNIečiais bei jiems prijaučiančiaisiais.