Ateik – Vilniaus romų taboro gyvenimas iš arti

Visą savaitę Nacionalinio socialinės integracijos instituto inicijuotą ir visoje Lietuvoje mokyklų bei jaunimo organizacijų vykdytą savaitę prieš rasinę diskriminaciją užbaigsime dokumentinio filmo peržiūra ir diskusija.

„Vilniaus getas 2009“ – žurnalisto Audriaus Lelkaičio sukurtas dokumentinis filmas, pasakojantis apie didelėje atskirtyje gyvenančią Viniaus romų taboro bendruomenę, kuri Lietuvą laiko savo Tėvyne. Tačiau ar juos savo piliečiais laiko Lietuva?

Romų teisių advokatacija užsiimanti Lina Vosyliūtė teigia, jog klysta tie, kurie mano, jog gyvename tolerantiškoje visuomenėje. „Dauguma galvoja, jog rasinės diskriminacijos Lietuvoje nėra, nes nėra matę juodaodžio. Tačiau reali situacija yra kitokia: į mūsų šalį atvyksta vis daugiau emigrantų, kurie nori čia įsikurti. O bene opiausia problema – romų diskriminacija. Pastarųjų keletos metų apklausos „su kuo nenorėčiau gyventi kaimynystėje“ duomenimis, labiausiai savo aplinkoje nenorima matyti būtent romų. Todėl labai svarbu, kad jaunimas pats domisi ir įsitraukia ir garsiai sako, jog nepritaria tokiai situacijai.“

Po peržiūros vyks diskusija kartu su filmo autoriumi, už šį filmą gavusiu Vytauto Gedgaudo premiją, romų integracijos namų pirmininke Božena Karveliene–Michaj bei romų teisių aktyvistėmis Lina Vosyliūte ir Birute Sabatauskaite.

Apsilankyk renginio afišoje Facebook ir paspauk „dalyvauti“