Milžiniškas flahmob`as įvyko!

Tarptautinės dienos prieš rasinę diskriminaciją proga Vilniaus Katedros aikštėje susirinkę moksleiviai darė flahmobą (žmonių antplūdį).

„Piliečio žadintuve“ dalyvaujantis jaunimas po sutartinio ženklo sustingo trims minutėms, žiūrėdami į savo atvaizdus veidrodėliuose. Pro šalį einantys žmonės atsigręždami stebėjosi ir vieni kitų teiravosi, kas vyksta. Po antrojo signalo moksleiviai subėgo į didelį ratą ir garsiai skandavo frazę „Prieš rasizmą!“, kol išgirdo trečiajį signalą ir lyg niekur nieko išsiskirstė.

Nacionalinio socialinės integracijos instituto atstovė Lina Vosyliūtė teigia, jog klysta tie, kurie mano, jog gyvename tolerantiškoje visuomenėje. „Dauguma galvoja, jog rasinė diskriminacija Lietuvoje neegzistuoja, nes mano, kad čia kitokios odos spalvos žmonės negyvena. Tačiau reali situacija yra kitokia: į mūsų šalį atvyksta vis daugiau emigrantų. O kaip rodo visuomenės nuomonės tyrimai, dalis gyventojų juos pasitinka išankstinėmis neigiamomis nuostatomis. Todėl labai svarbu, kad jaunimas pats domisi ir įsitraukia ir garsiai sako, jog nepritaria tokiai situacijai“, – teigė žmogaus teisių aktyvistė.

Tokia akimirkos akcija vyko visoje Lietuvoje. Prie jos prisijungė šimtai moksleivių iš  daugiau nei 70 mokyklų. Akimirkas iš renginių galite pamatyti nuotraukų galerijoje.