Savanoris Pedras rašo apie Gyvąją biblioteką!!

Gyvoji biblioteka

 

\"\"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gyvoji Biblioteka, tai vienintelis projektas, kurį gerai žinojau prieš atvykdamas į Lietuvą. Pačiam teko kelis kartus būti \’knyga\’ Gyvojoje bibliotekoje, surengtoje Mendozoje. Tada pasakojau savo asmeninę istoriją. Kadangi, patirtis buvo labai maloni, nusprendžiau padėti ir pažiūrėti kaip šis renginys vyksta Vilniuje. Gretė, Gyvosios bibliotekos projekto koordinatorė, pripildė Eurohotel erdvę džiaugsmo, optimizmo ir entuziazmo- atrodė, kad kiekviena knyga jautėsi tarsi namie, nors ir nepažinojo nei vieno iš renginyje esančių žmonių. Aš taip pat pažinojau tik Gretę ir Artūrą (Socialinio Taksi vairuotoją).

Visų knygų sulaukėme viešbučio salėje, kur išgėrėme arbatos ir pasivaišinome saldėsiais. Organizacija pavyko puikiai- kiekvienas iš lankytojų turėjo galimybę prisėsti ir ramiai pavartyti knygų katalogą- išsirinkti įdomiausią knygą bei asmeniškai su ja pabendrauti.

Kadangi pats nebuvau knyga ir neturėjau jokio kito konkretaus užsiėmimo, nusprendžiau išnaudoti progą ir pats pabendrauti su kitomis knygomis. Kadangi Gyvosios bibliotekos metu visuomet būdavo laisvų knygų, pavyko pabendrauti su keliomis iš jų. Tokia asmeninė patirtis turbūt pati naudingiausia.

Su keliomis knygomis palaikau ryšį ir Facebook tinkle. Norėčiau išskirti Vycką Topol- kai pirmą kartą jį pamačiau, sėdint apkrautą dalyvių striukėmis, pamaniau, kad tai tiesiog paprastas jaunas vaikinas. Tačiau jau po 10-ies minucių pokalbio, supratau- tai neeilinė asmenybė. Jis sportuoja, šoka, užsiima kūno tobulinimu- taigi, dalinuosi video apie Vycką!

http://www.youtube.com/watch?v=IbD4nPz-mx4

Linkėjimai!!

Pedro