„Pokyčio daigai“ keičia pasaulį kartu: Viktoras dalinasi įspūdžiais iš Palermo

Visi skirtingi – visi lygūs“ programa pereitą savaitę pabuvojo Palerme. Čia susibūrė mažiau galimybių turintis jaunimas iš septynių skirtingų pasaulio šalių. Tarp ispanų, italų, graikų ir kitų šalių atstovių, galima buvo išvysti ir lietuvių veidus. Nepritaikyta aplinka neįgaliesiems garsėjantis Palermas neatbaidė ir judėjimo negalią turintį Viktorą Topol. Žinia, kad Viktoras aplankys Palermą gniaužė kvapą ne tik mums, bet ir susitikimo organizatoriams. Kaip sekėsi Viktorui įveikti nepritaikytas siaurąsias ir nelygias Palermo gatves?

\"\"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne kiekvienas judėjimo negalią turintis jaunuolis ryžtusi perskristi visą Europą, kad atsidurtų visiškai nepažįstamoje aplinkoje ir kultūroje. Tačiau tokie ir panašus iššūkiai Viktorui jau tapo gyvenimo būdu. Daugkartinis neįgaliųjų fitneso čempionas tikina, kad baimės įveikiamos tik drąsiai žengiant į patį įvykių sūkurį, o tai yra būtent tai, ką Viktoras surado Palerme.\"\"

 

Viktorą nustebimo gatvėmis lakstantys Palermo vairuotojai ir eismo intensyvumas. „Buvo baisoka pereiti gatvę ir judėti keliais“, – savo įspūdžiais dalijosi Viktoras. Nepaisant prastos eismo padėties Viktoras susidūrė su tolerantiškais miesto gyventojais: „Jaučiausi gerai, nes nemačiau aplinkinių žvilgsnių, kurie stebėtų mane, jog judu kitaip. Jaučiausi visavertis žmogus,“ pasakoja vaikinas. Jis neslepia, jog judant po miestą kartais tekdavo paprašyti ir kolegų pagalbos, tačiau tai jam problemų nesukėlė. Anot Viktoro, svarbiausia, jog visi buvo nusiteikę draugiškai.

 

Kad ir kaip kartais neįveikiamai sunkus atrodo kelias, Viktoras teigia, kad didžiausias apdovanojimas yra augantis pasitikėjimas savo jėgomis – ,,Jei galiu savarankiskai judeti judraus Palermo gatvėmis – susitvarkysiu bet kur!”, – nekartą teigė Viktoras.

 

Susitikimo metu Viktoras dalinosi „Pokyčių daigų“ projekte įgytais sugebėjimais ir žiniomis. Susitikimas dalyviams atnešė galimybę ne tik tobulėti, bet ir užmegsti naujų pažinčių, pasisemti idėjų iš bendraminčių. Ne išimtis ir Viktoras: projekto metu jis susidraugavo su aktyviu susitikimo dalyviu graiku Pariu. Nepaisant kalbos barjero, kuris sukėlė nedidelių kliūčių vaikinas pasakoja, jog galimybę pasidalinti naudinga patirtimi su kitų šalių atstovais jis ypatingai vertina.

 \"\"

 

 

Čia Viktoras suprato, jog socialinių problemų yra ne tik Lietuvoje: „kai esi savo šalyje, atrodo, jog tik čia jų yra.“ Susitikimo metu vaikinas sėmėsi minčių, kaip tas problemas spręsti, komandos nariai išmokė susidėlioti prioritetus.

Neišdildomą įspūdį aktyviam vaikinui paliko ir kultūrinė patirtis. Viktoras ne tik susipažino su kitomis kultūromis ir pamatė jų tradicijas, bet ir mokėsi pagrindinių frazių susitikimo kolegų kalbomis. Būtent tai tarptautinį jaunimo susitikimą jo dalyviams padarė dar vertingesnį.

Tokie projektai – puikus pavyzdys, kad iššūkiai, kurie iškyla jaunimui – bendri. Viktoras įsitikinęs, kad juos įveikti galime tik dirbdami kartu.

 

Straipsnyje aprašomos veiklos yra “Visi skirtingi – visi lygūs” programos dalis. Tai viena iš šios programos kuruojamo tarptautinio projekto „Pokyčio daigai“ veiklų. „Pokyčio daigai“ – tai projektas, kurio metu jaunimas iš socialiai pažeidžiamų grupių įgalinamas veikti per meninių, profesinių, edukacinių bei komandinio bendradarbiavimo įgūdžių lavinimą.

\"\"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 \"\"

 

 

 

 

Projektą „Pokyčio daigai“ Lietuvoje įgyvendina Nacionalinis socialinės integracijos institutas (www.zmogui.lt). Šis projektas yra dalinai finansuojamas iš Europos Komisijos fondo. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.