Bogota calling: Pirmieji mūsų savanorės Julijos įspūdžiai Kolumbijoje

 

Jau savaitė kaip Julija Kolumbijoje. Įkvepianti ir prasminga „Seed of Change“misija jai jau spėjo atnešti neišdildomų įspūdžių. „Niekada negalvojau, kad savanorystė gali tiek daug duoti man pačiai. Kiekviena diena Kolumbijoje mane kažkuo nustebina, sužavi ir brandina“, – pasakoja Julija. Julijos misija Kolumbijoje, kartu su Taikos mokyklų komanda įgalinti jaunimą iš pažeidžiamų grupių. Kviečiame kartu sekti jos nuotykiais! Pirmieji įspūdžiai 

 

\"\"

 

Po 40 valandų trukusios kelionės iš Vilniaus į visai kitą pasaulio kraštą, lėktuvui nusileidus Bogotoje, gausioje laukiančiųjų minioje mane pasitiko Amada Perez (Escuelas de Paz (Taikos mokyklų) prezidentė) ir jos sūnus Fabio Andres Perez (tos pačios organizacijos komunikacijos koordinatorius). Įsėdus į jų automobilį ir keliaujant link laikinųjų namų pro automobilio langą praskriejantys vaizdai nuolat priversdavo persisukti: egzotiški augalai, kitokie pastatai, kitokie žmonės, kitokie vairavimo ypatumai… viskas kitaip.

Neilgai trukus, susipažinau su šauniu Escuelas de Paz organizacijos kolektyvu, kuris iš karto šiltai priėme ir nuolat rūpinosi, kad mano laikas savanorystės metu nepraeitų veltui. Su Gabriel Suarez, projektų koordinatoriumi, jau pirmomis dienomis pradėjome planuoti ir strukturuoti mano dienotvarkę, tad išankstinė nuomonė, jog visi lotynų amerikiečiai niekur neskuba ir yra labai atsipūtę, iš karto buvo paneigta. Taip pat teko garbė susipažinti su Lynda Castillo, jaunimo edukatore ir praktikante, kuri lydėjo mane Bogotoje, supažindino su svarbiausiomis ir įdomiausiomis Bogotos vietomis, parekomendavo tradicinius patiekalus ir pasidalino keliais praktiniais patarimais, kurie padės mieste jaustis saugiau.

Pirmosiomis dienomis Bogotoje susitikau su Seed of Change dalyviais, tarp kurių iš karto pasijutau sava. Jie nuoširdžiai domėjos Lietuvos kultūra, istorija, mano patirtimi Seed of Change projekte Vilniuje. Džiaugiuosi galėjusi išlydėti Seed of Change projekto savanorį Fabian Wilches savanorystės mėnesiui Palerme, Italijoje.

\"\"

Džiugu, kad jau greitu metu galėsiu su jais pasidalinti savo žiniomis įvairiomis žmogaus teisių temomis organizuodama ir vykdydama savo sukurtus užsiėmimus Soacha regione, kuriame akyviai veikia įvairios savanorių organizacijos ir fondai. Be to, Escuelas de Paz dėka, turesių puikią galimybę išbandyti save ir pritaikyti turimą patirti dirbdama su Soachoje gyvenanciais vaikais, kurdama ir vykdydama įvairius edukacinius užsiėmimus taip pat supažindinančius ir su Lietuva bei jos iškiliausiomis asmenybėmis. Be to, Escuelas de Paz neužilgo pradės vykdyti „Gyvosios bibliotekos“ renginius Kolumbijoje, tad man teko garbinga atsakomybė pasidalinti savo patarimais, įzvalgomis ir patirtimi, įgyta dalyvaujant „Gyvosios bibliotekos“ programoje, kurią Lietuvoje vykdo Nacionalinis socialinės integracijos institutas.

Jau teko galimybė apsilankyti Soacha gyvenvietėje, kuri labai skiriasi nuo pagrindinių Bogotos gatvių. Mažu burzgiančiu autobusiuku privažiavus ant kalno esančią gyvenvietę ir pasiekus mokyklą, kurią neoficialiai saugoja penki gatvės šunys, jaučiausi iš tiesų nustebinta. Tik žengiant pro mokyklos vartus jau girdėjosi vaikų šūksniai ir juokas. Mokyklos kiemas pasitiko spalvingomis, vaikų išmargintomis sienomis, džiugiai nustebino, kad įvairios nuorodos rašomos tiek ispanų, tiek anglų kalbomis. Įžengus į vieną iš kabinetų susipažinau su kitų  organizacijų savanoriais, kurie dirba išvien dėl geresnių švietimo, gyvenimo ir aplinkos sąlygų mokyklos ir visos Soachos bendruomenei. Kiek vėliau prasidėjo užsiėmimas ir diskusija su jaunimo organizacijų atstovais. Jaunimas aktyviai dalinosi ne tik savo lūkesčiais, bet ir pasiūlymais, kaip kartu galėtų gerinti savo gyvenvietes kultūrines, švietimo, sporto, politikos, tolerancijos ir socialinės gerovės sferas.

 

\"\"

Kiekviena diena Kolumbijoje mane kažkuo nustebina, sužavi ir brandina. Niekada negalvojau, kad savanorystė gali tiek daug duoti man pačiai. Nors dar tik pradedu įgyvendinti savo tikslus ir uždavinius, kuriuos užsibrėžiau dar būdama namuose, tačiau jau dabar jaučiu, kad veikdama kitų labui tuo pačiu kuriu savąją gerovę.

 —

Laukite tęsinio!

 

Straipsnyje aprašomos veiklos yra “Visi skirtingi – visi lygūs” programos dalis. Tai viena iš šios programos kuruojamo tarptautinio projekto „Pokyčio daigai“ veiklų. „Pokyčio daigai“ – tai projektas, kurio metu jaunimas iš socialiai pažeidžiamų grupių įgalinamas veikti per meninių, profesinių, edukacinių bei komandinio bendradarbiavimo įgūdžių lavinimą.

 

Daugiau informacijos apie tarptautinį projektą „Pokyčio daigai“ galite rasti čia:

 

 

 

 

\"\"

 

 

 

 

 

 

Projektą „Pokyčio daigai“ Lietuvoje įgyvendina Nacionalinis socialinės integracijos institutas (www.zmogui.lt). Šis projektas yra dalinai finansuojamas Europos Komisijos. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.