Pristatome pirmuosius mūsų savanorės Viktorijos įspūdžius iš Sardinijos!

Pristatome pirmuosius mūsų savanorės Viktorijos įspūdžius iš Sardinijos! Čia ji savanoriaus iki gegužės. Tokią galimybę ji gavo kaip aktyvi zmogui.lt projektų dalyvė. Šį rudenį dviems savanoriais iš Vokietijos bei Ispanijos pasipildys ir mūsų komanda Vilniuje. Jie talkins instituto žmogaus teisių ugdymo programose ,,Gyvoji biblioteka” bei ,,Pozityvas”.

Sek naujienas bei savanorių atsiliepimus ir galbūt neilgai trukus Tu kelsi sparnus į nepažįstamą šalį daryti gerų darbų!

Viktorija – jaunoji žurnalistė – darbuosis prie projektų susijusių su jaunimo komunikacijos stiprinimu bei tarpkultūriniu dialogu. Nors prabėgo dar tik kelios savaitės nuo jos išvykimo, atrodo, kad Viktorija puikiai įsiliejo į spalvų, garsų ir emocijų jūrą, vadinama Italija!

 

Viva l\’Italija!

Maniau, kad mano įsivaizduojami stereotipai apie italus, atvažiavus savanoriauti į Sardinijos salą, Kaljarį, išnyks kaip dūmas. Deja deja, teko susidėti pliusukus prie nuolatinio vėlavimo, kalbėjimo daugiau gestais nei žodžiais, triukšmingos komunikacijos vienų su kitais, perdėto emocionalumo… Tačiau kas sakė, kad tai yra blogai? Čia ne tik aukšta oro temperatūra, bet ir „aukštas“ gerų emocijų koeficientas.

\"\"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nors atvykau čia tik liepos pradžioje bei savaitę praleidau savanorių mokymuose Romoje, supratau, kad nuobodu nebus. Dalyvavau organizacijos Associazione TDM 2000, kurioje atlieku Europos Savanorių Tarnybą, savanorių surengtoje fotografijų parodoje „Do you know la Marina?“. Joje tekstu ir vaizdu atskleidžiamos gyvenimo la Marina rajono gyventojų istorijos. La Marina – Kaljario širdis, pilna mažų gatvelių, kvepiančių švariais skalbinais, sukabintais po langais. Vakarais ši vieta prisipildo muzikos garsų ir žmonių.

\"\"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalis savanorių Associazione TDM 2000 darbuojasi su „International Summer Week“ projektu, kurio metu apie 200 jaunuolių iš viso pasaulio suvažiuos į Kaljarį pažinti itališkos kultūros, gyvenimo, išbandyti čia siūlomas turistines veiklas. Rugpjūčio trečią prasidės taip ilgai lauktos veiklos, ekskursijos, vakarai prie jūros besileidžiant saulei ir skambant gitarai…

 

Non possible non amare l\’Italia…

 

Sardinijoje Viktorija savanoriaus iki gegužės. Tokią galimybę ji gavo kaip aktyvi Nacionalinio socialinės integracijos instituto projektų dalyvė. Šį rudenį į Vilnių taip pat atvyks ir du savanoriai iš Vokietijos bei Ispanijos. Jie talkins instituto žmogaus teisių ugdymo programose ,,Gyvoji biblioteka” bei ,,Pozityvas”.

Sek naujienas bei savanorių atsiliepimus ir galbūt neilgai trukus Tu kelsi sparnus į nepažįstamą šalį daryti gerų darbų! Nacionalinis socialinės integracijos institutas siunčia bei priima Europos savanorių tarnybos savanorius. Jei nori mokytis, pažinti save bei kitą kultūrą darydama/s gerus dabus -rašyk kamile@zmogui.lt ir galbūt Tu jau greitai ruošies gyvenimo nuotykiui!