GYVOJI BIBLIOTEKA
Vieta drąsiems klausimams
Apie programą.
„Gyvoji biblioteka” – vieta, kur žmonės tampa knygomis ir pasakodami savo istoriją griauna stereotipus apie socialinę atskirtį patiriančias visuomenės grupes.
„Gyvoji biblioteka” – tai žmogaus teisių ugdymo renginiai, skirti skatinti toleranciją ir ugdyti gebėjimą pagarbos žmogaus teisėms principą įtvirtinti kasdienėse veiklose. Renginio metu įvyksta betarpiškas susitikimas, kai žmogus, save tapatinantis su socialiai pažeidžiama grupe, dalinasi asmeninėmis patirtimis ir tokiu būdu daro poveikį visuomenėje vyraujančioms neigiamoms išankstinėms nuostatoms ar diskriminacijai. Renginio dalyviai gali susitikti su žmonėmis, atstovaujančiais skirtingas socialines grupes, ir bendraujant mažinti savo vidines baimes bei plėsti savo pažinimą.
Mūsų savanoriai, kurie renginio metu tampa gyvosiomis knygomis, – tai žmonės save tapatinantys su skirtingomis socialiai pažeidžiamomis grupėmis, tokiomis kaip:
„Esu sociologas, antropologas ir aktyvistas, kuris domisi socialine žmonių minčių ir nuostatų kilme. Projektas „Gyvoji biblioteka“ man yra puiki galimybė praktiškai paveikti žmonių požiūrius į įvairias stigmatizuotas socialines grupes, provokuojant pokalbius su jų išankstinių nusistatymų ir stereotipų objektais.”
Ivan Trunov, "Gyvosios bibliotekos" koordinatorius
Veiklos:
KOMANDA:

Ivan Trunov
„Gyvosios bibliotekos" koordinatorius