Vieta drąsiems klausimams
Apie Gyvąją Biblioteką
„Gyvoji biblioteka” – vieta, kur žmonės tampa knygomis ir pasakodami savo istoriją griauna stereotipus apie socialinę atskirtį patiriančias visuomenės grupes.
„Gyvoji biblioteka” – tai žmogaus teisių ugdymo renginiai, skirti skatinti toleranciją ir ugdyti gebėjimą pagarbos žmogaus teisėms principą įtvirtinti kasdienėse veiklose. Renginio metu įvyksta betarpiškas susitikimas, kai žmogus, save tapatinantis su socialiai pažeidžiama grupe, dalinasi asmeninėmis patirtimis ir tokiu būdu daro poveikį visuomenėje vyraujančioms neigiamoms išankstinėms nuostatoms ar diskriminacijai. Renginio dalyviai gali susitikti su žmonėmis, atstovaujančiais skirtingas socialines grupes, ir bendraujant mažinti savo vidines baimes bei plėsti savo pažinimą.
Mūsų savanoriai, kurie renginio metu tampa gyvosiomis knygomis, – tai žmonės save tapatinantys su skirtingomis socialiai pažeidžiamomis grupėmis, tokiomis kaip:
Žmonės, kuriems nustatyti psichikos ar elgesio sutrikimai (depresija, bipolinis sutrikimas, nerimo sutrikimai, šizofrenija ar kita), turintys autizmo spektro sutrikimą ar priklausomybės ligomis sergantys žmonės;
Žmonės, turintys fizinę negalią;
LGBTQ+ bendruomenės atstovai;
Kitataučiai, gyvenantys Lietuvoje ir pabėgėliai
Gyvosios bibliotekos vertė
ŽMOGUI: „Gyvoji biblioteka” suteikia žmonėms įgūdžius kurti tvarius santykius tarpusavyje ir sužinoti daugiau apie atskirtį ir stigmą patiriančias socialines grupes.
VISUOMENEI: „Gyvoji biblioteka” – tai priemonė saugoti ir stiprinti visuomenės emocinę gerovę bei sveikatą, skatinti toleranciją, supratimą ir suteikti žinojimą apie visuomenėje esančią įvairovę. Ji atkreipia visuomenės dėmesį į vidinę žmonių būseną, nusiteikimą ir emocinį stabilumą, skatina socialinį aktyvumą, gerina bendravimo įgūdžius.
SAVANORIUI: „Gyvoji biblioteka” yra kaip mobilumo ir bendravimo įgūdžių atkūrimo alternatyva, kviečianti sudalyvauti renginiuose, susitikti su naujais žmonėmis, susipažinti bei prisidėti prie pozityvesnės bendruomenės pokyčio.