Įvyko konferencija su United

Nacionalinis socialinės integracijos institutas kartu su partneriais iš Estijos, Latvijos bei tarptautiniu lygmeniu veikiančia organizacija UNITED (tarptautinis tinklas prieš nacionalizmą, rasizmą, fašizmą, už pagalbą migrantams ir pabėgėliams) š.m. rugpjūčio 22 – 24 d. organizuoja baigiamąjį projekto „Travelling Social Cuisine“ etapą. Projekto tikslas – įgalinti Baltijos šalių piliečius būti aktyviais mažinant rasizmą ir ksenofobiją.

 

\"\"

Rugpjūčio 23 d. organizuojama atvira diskusija apie tautinių, etninių ir kitų socialinių mažumų padėtį Lietuvoje, joms kylančius iššūkius. Savo patirtimi dirbant su įvairiomis socialinėmis grupėmis dalinsis UNITED organizacijų tinkle dirbantys ekspertai (žr. sarašą žemiau) iš Jungtinės Karalystės, Graikijos ir Nyderlandų.

Nacionalinis socialinės integracijos institutas kviečia Jūsų bendruomenės atstovą atvykti į renginį ir sudalyvauti dvi valandas truksiančioje diskusijoje, o po diskusijos pristatyti savo veiklą organizacijų mugėje.
Renginys vyks sodyboje Trakų rajone (www.bagdononiuslenis.lt). Diskusija prasidės 15.00 val.,tačiau kviečiame atvykti anksčiau ir maloniai pabendrauti su renginio dalyviais bei ekspertais prie kavos puodelio.
Jūsų patogumui bus taip pat organizuojamas transportas iš Vilniaus 14.00 val.

Apie savo dalyvavimą prašome pranešti el. paštu gintare@zmogui.lt arba telefonu 860006576.

 

Apie projektą

Tarptautinio projekto „Keliaujanti socialinė virtuvė“ atsiradimo poreikį paskatino Baltijos šalyse pasireiškiančios antisemitinės nuotaikos, tautinę nesantaiką kurstančios agitacijos bei kiti veiksniai, bylojantys apie žemus tarpusavio supratimo ir pilietiškumo rodiklius ksenofobijos mažinimo srityje.
Tad projekto metu buvo siekiama suburti Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečius ir taip nukreipti  juos pozityviam veiksmui mažinant rasizmą bei ksenofobiją. Pirmojo susitikimo metu, kovo 25 – 28 dienomis, trijų šalių dalyviai bandė atpažinti istorines ir kitas priežastis, lemiančias stiprų ksenofobijos ir rasizmo pasireiškimą šiose šalyse, dalijosi ir siekė perimti patirtį iš kitų šalių, t.y. Vakarų Europos – susitikime dalyvavo žmogaus teisių ekspertai, tarptautinės organizacijos UNITED for Intercultural action atstovai. Dalyviams taip pat buvo suteikta unikali galimybė susipažinti su Lietuvoje vykdoma Socialine virtuve ir „paragauti“ įvairių metodų, skatinančių pilietiškumą, toleranciją, tarpusavio supratimą. Pirmojo susitikimo rezultatas: rasizmo mažinimo veiksmų planas, kurį įgyvendino žmogaus teisių aktyvistai iš Latvijos, Estijos bei Lietuvos. Po keturių mėnesių, rugpjūčio 22 – 24 d. dalyviai susitinka efektyvumo vertinimui ir tolimesnių iniciatyvų planavimui.

\"\"


Projekte dalyvauja ir dalyvius konsultuoja tarptautinio lygio žmogaus teisių ekspertai

•    Paola Carta – UNITED Europos tinklo prieš nacionalizmą, rasizmą, fašizmą ir už pagalbą migrantams ir pabėgėliams projektų koordinatorė.
•    Cor Gert van de Griendt, įgyvendinę begalę projektų įvairovės, rasizmo, ksenofobijos mažinimo ir kitomis temomis, gavęs daug apdovanojimų, tarp kurių ir ABOP prizas už geriausią antirasizmo strategiją, įkūrė ir vadovauja tarptautinei organizacijai „Mokykla be rasizmo“.
•    Ralph du Long – baigęs teisės mokslus Olandijoje dirba laisvai samdomu mokymų vadovu, yra aukštojo mokslo nacionalinės skundų komisijos narys. Vadovavo antidiskriminacijos biurui Drenthe mieste, dirbo regioninio konsultavimo biure įvairovės ir socialinių reikalų programų koordinatoriumi.
•    Nadeem Syed Ahmad – dirba Newcastle (Didžioji Britanija) miesto taryboje regioninio bendradarbiavimo koordinatoriumi, įkūrė Šiaurės rytų Konsorciumą (dabar pavadintas  Šiaurės rytų strateginės migracijos bendrija), dirbo su pabėgėliais, prieglobsčio prašytojais, turi patirties įgyvendinant įvairius projektus prieš rasizmą ir ksenofobiją.
•    Panagiotis Giannakopoulos – ekonomikos mokslų daktaras, atliko tyrimą apie diasporą ir migrantų problemas vienai didžiausių Graikijos televizijų, vadovauja Graikijos helenizmo ir migracijos institutui.

 

Projektą remia
Europos sąjungos programa „Europa piliečiams“