Pozityvas žadino pumpėniečių pilietiškumą

Nebūk abejingas! Nesnausk! Ateik! Dalyvauk! Prisijunk! Iš pat  ryto šie šūkiai skambėjo Pumpėnų vidurinėje mokykloje.

Nebūk abejingas! Nesnausk! Ateik! Dalyvauk! Prisijunk! Iš pat  ryto šie šūkiai skambėjo Pumpėnų vidurinėje mokykloje.

Nebūk abejingas! Nesnausk! Ateik! Dalyvauk! Prisijunk! Iš pat  ryto šie šūkiai skambėjo Pumpėnų vidurinėje mokykloje.

Aktyviausi projekto „Piliečio žadintuvas“ dalyviai kartu su mokytoja A.Jatulevičiūte skardžiais švilpukų garsais žadino visą mokyklos bendruomenę  iš žiemiško sąstingio ir kvietė dalyvauti renginyje, skirtame Vasario 16-ajai paminėti. Mokyklos kieme per ilgąją pertrauką moksleiviai sustojo tarsi į gyvą žodį „LIETUVA“. Į šias  septynias raideles tilpo visa Pumpėnų mokyklos bendruomenė, į renginį atvykę miestelio gyventojai.

Susirinkę mokyklos salėje dalyviai sugiedojo Lietuvos himną, renginį pradėjo literatūrine  kompozicija pagal  poeto J.Marcinkevičiaus eilėraščius apie  tėvynę, gimtinę, kalbą ir žmogų. Skambėjo dainos, sukurtos pagal šio poeto eiles, kurias atliko Pumpėnų bendruomenės ansamblis, vadovaujamas J.Valašino.  Apie tai, kodėl verta gyventi Lietuvoje papasakojo pilietinio ugdymo pagrindų mokytoja Asta Jatulevičiūtė. Puikių pilietiškumo idėjų turi ir patys mokiniai.  Pumpėnų mokyklos komanda „Spirgiai“ įrodė, kad  lietuviai tikrai turi  kuo didžiuotis! Šios  komandos sukurtas  filmukas  dalyvavo tarptautiniame konkurse „Ką žinai apie savo šalį?“ ir pateko tarp  dešimties geriausių Lietuvoje. 

\"\"Ką daryti, kad meilės Tėvynei jausmas gimtų? Ką daryti, kad meilė Tėvynei būtų viena iš didžiausių vertybių? Šiuos klausimus moksleiviams uždavė  renginį organizavusi lietuvių kalbos mokytoja J. Bagdonienė.  Natūralus kelias į  meilę Lietuvai išauga iš mūsų šaknų: šeimos, namų… Kaip  pažinsim Lietuvą ir ją mylėsim, jei nepažįstam savo artimųjų, nebendraujam su jais?  Renginio metu devintos klasės mokiniai pristatė savo senelių, kaimynų  pasakojimus apie pokario laikus, tremties išgyvenimus, šeimos šventes, tradicijų puoselėjimą. Mokiniai ne tik pasakojo, bet ir dainavo liaudies dainas, kurių išmokti padėjo mokytoja R.Juodelienė.
Istorijos mokytojai S.Jurkus ir V.Šimatavičienė apdovanojo viktorinos, skirtos  Vasario 16-ajai paminėti, nugalėtojus: šeštoką Arminą Banelį ir vienuoliktoką Deividą Barzdą.

Mokytoja A. Jutulevičiūtė džiaugėsi pavykusiu renginiu: „Smagu, kad į renginį susrinko ir Pumpėnų bendruomenė. Norėdami artimiau pabendrauti, pasikalbėti ir pasisemti iš jų patirties, patarimų, pasikvietėme į jaukią mūsų  skaityklą. Vyko diskusija apie patriotizmą, meilę Tėvynei.“

Pumpėnų vidurinės mokyklos inf.

\"\"