Jaunimo mainų projekte – pažintis su aplinka ir savimi

Nacionalinis socialinės integracijos institutas liepos pabaigoje išsiuntė 5 jaunų žmonių, dalyvaujančių Žurnalistų ugdymo ir bendraamžių švietimo programose, grupę į jaunimo mainų projektą Italijoje. Projekto iniciatoriai – Italijos asociacija „Artemide“.
Kviečiame susipažinti su dalyvės įspūdžiais
!

PRADŽIA

Projektas ,,Words enchant … facts conquer: An active citizenship simulation” prasidėjo liepos viduryje centrinėje  Italijos dalyje, Orvieto regione. Šio projekto tikslas – inscenizuoti mažos, socialiai atsakingos visuomenės gyvenimą.

Vos atvykę į vietą turėjome galimybę susipinti au tamsos pasauliu, mat užrištomis akimis piešėme ant ,,lūkesčių ir baimių sienos“ . Tokį pavadinimą siena gavo tuomet, kai po piešiniais nubrėžta raudona linija  padalijo erdvę į dvi dalis, kur sugulė dalyvių  baimės ir  lūkesčiai. Projekto viduryje mums buvo suteikta galimybė dar kartelį pažvelgti į mūsų pačių sukurtą minčių šedevrą ir jį pakoreguoti.

 \"\"\"\"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KASDIENIAI UŽSIĖMIMAI

Pirmąją projekto dieną visi dalyviai susiskirstė į keturis komitetus: infrastrūktūros, informacijos ir žaidimų, kultūros ir kasdienių darbų. Kiekvieną komitetą sudarė asociacijos ,,Artemidė“ narys, vienas ar du grupės vadovai  ir  4 dalyviai. Komandos turėjo tam tikras pareigas, atsakomybes ir galimybę bendradarbiauti tarpusavyje. Taip pat  buvo sudarytas viso projekto kalendorius su informacija apie komitetų darbų pasiskirstymą kasdien. 

Nuo antrosios projekto dienos, kaskart iš naujo, dalyviai galėjo pasirinkti kurioms dienos dirbtuvėms jie norėjo priklausyti: virtuvės, siuvimo, baldų dirbimo ar vakaro programos ruošimo. Projekto pabaigoje visi galėjo pasigrožėti savo darbo vaisiais: jaunieji staliai iš nebereikalingos medienos pagamino nuostabų stalą ir du patogius krėslus, kuriems siuvimo meistrai pasiuvo nuostabias pagalvėles iš nebenaudojamų rūbų. Virtuvės dirbtuvė mus kasdien aprūpindavo maistu, o pramogų organizatoriai paruošdavo nuostabią vakaro programą ir žaidimus, kurių pagalba dalyviai galėjo labiau pažinti vienas kitą.

Siuvimo dirbtuvės.

Kasdien, bent 4-5 valandas  praleisdavome meditacijos/teatro užsiėmimuose. Dalyvaujantys užsiėmimuose privalėjo būti apsirengę baltais drabužiais. Vadovai visuomet prašydavo įeiti į meditacijos patalpą tik tuomet, kai jausimės visiškai tam pasirengę. Nors kasdien atlikdavome skirtingus pratimus, tačiau visų jų tikslas buvo vienodas – pažinti save ir išeiti už savo komforto zonos ribų stengiantis pažinti kitą.

Teatro ir meditacijos užsiėmimas salėje.

Viena iš teatro užsiėmimų dalių buvo tapyba. Kiekvienas sukurtas piešinys – nepakartojamas jau vien todėl, kad prie jo kartu dirbę žmonės galbūt niekada gyvenime nebesusitiks .Žinoma, įspūdingiausias buvo paskutinės dienos piešinys, kurį mes piešėme visi. Su kojomis.Supdamiesi ant salėje pakabinto alpinistinio lyno.

KITŲ KULTŪRŲ PAŽINIMAS

Projekto viduryje turėjome dvi nuostabias nacionalines  šalių- dalyvių  vakarienes ir vakarones su prezentacijomis po jų.  Tiesa, pagaminti tikrą lietuvišką kugelį iš itališkų produktų buvo tikras iššūkis visai mūsų komandai. Štai keletas nuotraukų iš šalių prezentacijų:

 \"\"\"\"


 
 
 
 
 
 
 
 
VIETA                                                                                                                      

Vos  atvykus į Cerquosino,  Edgardo mokytojas mums  pasakė, kad ši vieta stebuklinga, bet niekas juo nepatikėjo. Tačiau po dviejų savaičių praleistų čia, kai aplink bėgioja laukinės kiaulės ir kieme kasnakt gali stebėti žvaigždes čirpiant žiogams, pakeitė daugumos mūsų gyvenimus. Šio projekto dėka mes įgijome ne tik naujų draugų, idėjų ir pažinome save. Cerquosino‘e mes suvokėme, kaip tausoti vandenį bei maistą ir kaip gerbti gamtą. Kaip gyventi netrukdant kitiems ir nežalojant aplinkos.

Dalyvė Aurelija Baltikauskaitė