Nauja socialinė tinklalaidė „Ieškau atsakymų“ – iniciatyvių savanorių kūrinys

„Gyvosios bibliotekos“ savanorių komanda susibūrė, kad jums pristatytų naują socialinį projektą – tinklalaidę „Ieškau atsakymų“. Ši tinklalaidė unikali tuo, kad jos kūrėjų komanda tikrai žino, apie ką reikia kalbėti ir kokius mūsų visuomenėje įsigalėjusius mitus reikia griauti.

\"\"

„Gyvoji biblioteka“ yra vieta, kuri suburia skirtingų nuomonių, išvaizdų, išgyvenimų turinčius žmones, neveltui ji pasivadino biblioteka, kuri kvėpuoja – čia lauk pačių įdomiausių pokalbių, todėl labai natūraliai kilo idėja suburti mūsų savanorius naujam projektui – tinklalaidei“, – apie savo sumanymą suburti kūrybinę komandą pasakoja jos sumanytoja ir GB savanorių koordinatorė Alvita Butmanaitė.

\"\"

Kaip sufleruoja pavadinimas, tinklalaidė kviečia plačiąją visuomenę apžvelgti ir pasiklausyti apie įvairias socialines problemas, su kuriomis susiduriame mūsų šalyje.

Projektas startavo pakviesdamas pirmosios tinklalaidės apie organų donorystę autorius Karoliną Dačkutę ir Aistį Žekevičių bei „Gyvastis“ vadovę Aušrą Degutytę. Pirmajame epizode Aušra, kartu su Karolina ir Aisčiu papasakoja, kaip transplantacija pakeičia žmogaus gyvenimą, atskleidžia organų donorystės prasmę, tuo skatina pokalbiui savo šeimoje dėl savo apsisprendimo tapti donoru.

„Klausimai, neduodantys ramybės, gali būti atsakyti, išklausius pirmojo „Gyvosios bibliotekos“ podcasto epizodo būtent apie organų donorystę“, – paklausyti apie organų donorystę, kviečia Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ vadovė Aušra Degutytė.

Antrasis „Ieškau atsakymų“ epizodas skirtas fizinei negalei. Epizodas unikalus tuo, kad epizodo vedėja Aistė Bužinskaitė pati naudojasi neįgaliojo vėžimėliu. Epizodo svečias Martynas vis tik kviečia nesureikšminti šio fakto ir ragina „žiūrėti į žmogų ir matyti žmogų, o ne jo negalią“. Tuo pačiu pasidalina ir linksmais nutikimais iš savo gyvenimo, nes kam gi nenutinka kuriozų.

Kol kas dar tik laukiamas trečiasis epizodas, kuris pasirodys liepos 17 d. Jame bus „advokataujama“ vaikų autizmui kartu su FB puslapio „Autisto tėtis“ įkūrėjais Vytu ir Laima bei pedagoge Laura Linkevičiene.

\"\"

„Ieškau atsakymų“ tinklalaidėje garsiai kalbama įvairiomis temomis, apie ką dažnai nėra patogu kalbėti, apie tai, ko kiti nedrįsta išsakyti. Tinklalaidės kūrėjai kartu su epizodų svečiais stengsis „nukabinti“ egzistuojančias etiketes nuo socialinę atskirtį patiriančių grupių ir plačiau papasakos tai, kas iš esmės yra kiekvieno mūsų istorija, kadangi gyvenimas kartais įdomiau nei filmas.

Tinklalaidės kūrybinė grupė – „Gyvosios bibliotekos“ savanoriai: Alvita Butmanaitė, Ieva Gaučaitė, Özgür Deniz Kaya, Andrius Klajūnas, Ugnė Mikalajūnaitė, Henrikas Ražanas.

Tinklalaidę galite rasti:

Spotify

Youtube

Red Circle

 

Straispnį parengė

Visi skirtingi visi lygūs programos savanorė

Alvita Butmanaitė