Startuoja projektas \”Nuteistieji: kompetencijų auginimas\”

\"Titulinis

 

Ar žinojote, kad beveik 90 proc. nuteistųjų visoje Europoje išėję į laisvę daro pakartotinus nusikaltimus? Mes šį faktą vertiname ne kaip grėsmę, bet kaip iššūkį.

 

Mums iššūkiu tampa padėti jaunuoliui, kuris yra augęs nedarnioje šeimoje, nuo 18 metų, beveik 9-erius metus, atlieka laisvės atėmimo bausmę ir likus 2 metams iki išėjimo į laisvę, nebenori išeiti, nes bijo, kad nemokės pritapti. Ir tai yra realybė ne vienam nuteistajam visame pasaulyje.

 

Žinodami šias istorijas ir faktus, įvertinome didžiulę pridėtinę jaunimo darbuotojų veiklos naudą dirbant su jaunais nuteistaisiais padedant jiems ugdyti socialinius įgūdžius. Verta paminėti ir tai, kad projekto įgyvendinimo idėja kilo vienam iš mūsų partnerių, įvertinus besikeičiančių nuteistųjų integracijo politiką Lietuvoje bei pastebėjus kritinį darbo su jaunuoliais poreikį bei praktinių įrankių spragas, kadangi kai kuriose mūsų partnerių šalyse arba nuteistųjų integracijos priemonės iš viso nėra taikomos, arba už integraciją yra atsakingi pareigūnai, kurie atlieka prižiūrėtojo vaidmenį. Neformaliai apklausus jaunimo organizacijas bei jaunimo darbuotojus partnerių šalyse, paaiškėjo, kad jaunimo darbuotojai jaučia baimę dirbti įkalinimo įstaigose ar su jaunais žmonėmis, vykdančiais nusikalstamas veikas, veikloje vadovaujasi neigiamomis išankstinėmis nuostatomis, neturi pamatuojamų darbo priemonių. Paaiškėjo, kad didelė dalis jaunimo darbuotojų taiko filmų peržiūrų ir aptarimo metodą siekdami ugdyti jaunuolių socialinius įgūdžius.

 

Taip gimė Erasmus+ finansuojamas projektas „Nuteistieji: kompetencijų auginimas“. Projekto partneriai buvo pasirinkti iš šalių, kuriose nuteistųjų skaičius taip pat išlieka labai aukštas Europos Sąjungos mastu, o taikomos integracijos priemonės nėra pakankamai efektyvios, jaunimo darbuotojai dar tik pradeda teikti pagalbą jaunuoliams, kurie linkę pažeisti tvarką, bet nesukeliantys didelės grėsmės. Šiose šalyse jaunimo darbuotojo vaidmuo, kaip lygiaverčio partnerio, dar nėra įtvirtinta. Todėl kartu su partneriais iš Rumunijos, Turkijos, Vengrijos ir Lietuvos sieksime, kad augtų ne tik nuteistų jaunuolių socialiniai įgūdžiai ar adaptacija prie visuomenės išėjus į laisvę, bet ir pačių jaunimo darbuotojų įgūdžiai dirbant su nuteistaisiais, kad gerėtų suteikiamų paslaugų kokybė bei plėstųsi darbuotojų kompetencijos dirbant su sunkumus patiriančiu jaunimu ateityje.

 

 

Projektas yra finansuojamas Erasmus+ programos lėšomis