Projektas „Nuteistieji: kompetencijų auginimas“ (Convicts: growing competencies) įsibėgėjo!

Kovo 1-ąją – pirmąją pavasario dieną, vyko pirmasis projekto „Nuteistieji: kompetencijų auginimas“ partnerių susitikimas. Susitikimas vyko mišriu būdu – projekto dalyviai iš Lietuvos nuotolinio ryšio priemonėmis jungėsi su Rumunijoje, Timisoaros mieste esančiais projekto partneriais iš Vengrijos, Turkijos ir Rumunijos.

Kaip ir dera pirmiesiems susitkimams, projekot dalyviai pristatė save, savo patirtis. Netrukome išsiaiškinti, kad skirtingų šalių patirtys, bausmių vykdymo sistemos skiriasi, bet sutikome, kad visi turime vieną bendrą tikslą – projekto eigoje kurti ir galiausiai jo pabaigoje pristatyti metodologiją, kuri padėtų jaunimo darbuotojais dirbant su nuteistaisiais. Nors dabar projekte dalyvauja ir metodoliją kuria ir ją savo šalyse išbandys tik keturios projekto šalys, bet tikslas yra ją sukurti tokią, kuri būtų pakankamai universali, kad ją galėtų naudoti ir kitos Europos ar pasaulio šalys.

Susitikimo metu taip pat diskutuota apie darbo metodus, kaip toliau bus vykdomi projekto darbai. Toliau projektas iki kito susitikimo bus vykdomas darbo grupėse. Dalyviai platformoje Teamwork suskirstyti grupėmis, jų darbas – išdiskutuoti apie 12 įgūdžių, kurių reikia nuteistiesiems ir kaip tuos įgūdžius jiems suteikti. Daugiausiai yra kalbama apie socialinius įgūdžius, tokius, kaip laiko planavimas ar netgi išklausymas. Susitikimo metu, Inga Rancova iš VšĮ Nacionalinio socialinės integracijos instituto pradėjo diskusiją apie socialinius įgūdžius žodžiais, kad tai terminas, kurio daug kas nesupranta ir priima, kaip įžeidimą, jeigu gauna pastabą ar net paklausimą apie tai, kokių socialinių įgūdžiu žmogui trūksta. „Bet kai išskaidai į temas ir paklausi, ar turi laiko planavimo įgūdžių, tada gali gauti tiesų atsakymą – „taip“ arba „ne““, – patirtimi dalinasi I. Rancova. Ji taip pat pažymi, kad socialiniai įgūdžiai yra tie įgūdžiai, kurių reikia kiekvienam, tik skiriasi su kokiomis amžiaus grupėmis tu kalbi.

Šiek tiek daugiau apie šį projektą. Projekto tikslas – padėti jaunimo darbuotojams įgyti daugiau įgūdžių padedant  nuteistiesiems lengviau ir greičiau grįžti į  bendruomenę. Ilgalaikėje perspektyvoje, šis projektas prisidės prie ekonominio stabilumo ir augimo, kadangi socialiniai darbuotojai turės daugiau įgūdžių suteikti potencialiai pranašesnę paslaugą, o buvę nuteistieji vėl taps lygiaverčiais, bendro visuomeninio gėrio kūrėjais.

Projekto partneriai:
Iš Lietuvos – VšĮ Prirašytos rankos ir VšĮ Nacionalinis socialinės integracijos institutas
Iš Vengrijos  – Alapítvány a Fogvatartottak és Büntetés-végrehajtási Dolgozók Támogatásáért
Iš Turkijos – Karaman International Group
Iš Rumunijos Centrul Pentru Promovarea Invatarii Permanente

Projektas yra finansuojamas Erasmus+ programos lėšomis