Pozityvo užtaisas pasieks ir tavo miestą!

Milžiniško užtaiso žadintuvas iš snaudulio žadins ir aktyviam pilietiškumui kels mokyklų bendruomenes! Nuo rugsėjo mėnesio „Kūrybinė integracija“ pradeda kelionę po Lietuvą. Apsiginklavusi butaforiniais žadintuvais – pilietiškumą ugdančiais metodais, ji mokyklų bendruomenes pasitiks šūkiu „POZITYVAS. Aktyvus jaunimas nesnaudžia!”. Žadintuvai kels iš snaudulio  moksleivius, kvies pradėti kurti tokią aplinką, apie kurią svajoja.

  • – Ateik į renginį ir pats nubraižyk savo miesto socialinį žemėlapį – pažymėk karščiausius taškus!
  • – Skaityk GYVĄ knygą – pažvelk į stereotipus kitaip!
  • – Forumo teatre pats atpažink, suvaidink ir išspręsk problemą!
  • – Tapk bendraamžių švietėju ir užkrėsk kitus POZITYVU!
  • – Žiūrėk kiną, įsidėmėk ir atpažink!
Visuomenėje gausu mitų, kad patys žmonės negali įsitraukti į jiems rūpimų problemų sprendimus. Taip pat, kad nėra įsiklausoma į jaunimo poreikius, jų pasiūlymus. Projektas „Piliečio žadintuvas“ sieks įgalinti jaunimą spręsti jiems svarbias problemas. Patys moksleiviai mažins patyčias mokykloje? Efektyvumą ir pripažinimą pasaulyje pelnę „Forumo teatro“ ir bendraamžių švietėjų metodai atsako: „TAIP!“.
Būti pilietiškam nereiškia atlikti darbus priverstinai. Būti piliečiu yra madinga! Pilietiškumas – gyvenimo būdas, įsiklausymas į bendruomenės poreikius.
Keliaudamas po visą Lietuvą POZITYVAS rugsėjo mėnesį kartu su savimi vešis draugus, kurie žinomi visame pasaulyje: „Forumo Teatrą“, „Gyvąją biblioteką“, „Socialinį miesto žemėlapį“, „Kino edukaciją“ ir metodą “Bendraamžiai bendraamžiais”. Tai – neformalaus ugdymo metodai, kurių pagalba supažindinama su žmogaus teisėmis, identifikuojamos vietos problemos, įgalinami bendraamžiai lyderiai, kurie į veiklas įtraukia dar daugiau jaunimo.
TU GALI: nustatyti problemas, jas išspręsti, realizuoti save, įtraukti kitus ir parodyk, kad Tavo mokykla aktyviausia.
Pozityvo kelionė po Lietuvą organizuojama įgyvendinant respublikinį projektą – „Piliečio žadintuvas“. Projekto metu bus aplankyti 27 miestai, į veiklas įtrauktos 145 mokyklos ir 2355 jaunuoliai (pridedamas renginių tvarkaraštis).
Po renginių mokinius iš visos Lietuvos jungs POZITYVO dvasia. Jie visus mokslo metus rengs įvairias pilietines akcijas, vykdys visuomenei naudingus darbus ir taip keis savo gyvenamąją aplinką.
\"\"
1
Kūrybinė integracija – tai ūkio subjektų grupė, kurią
sudaro du partneriai: Nacionalinis socialinės integracijos institutas ir Menų
ir mokymų namai.