Nacionalinis socialinės integracijos institutas (trumpiau – Žmogui.lt) – organizacija, kurianti ir taikanti socialines inovacijas bei neformalaus ugdymo veiklas, ieško savanorių komunikacijai ir Žmogaus teisių ugdymo programos „Visi skirtingi-visi lygūs” veikloms: ,,Gyvoji biblioteka“ bei „Pozityvas-bendraamžių švietėjai”.
Žmogui.lt siūlo:
-
Šansą prisidėti prie inovatyvių projektų;
-
Galimybę išsiskirti ir tobulėti;
-
Ypatingą veiklos vietą -„NVO Avilį“. Unikalią erdvę, kur partnerystė su kitomis pažangiomis organizacijomis yra ranka pasiekiama.
Žmogui.lt – tai puiki erdvė veikti su ambicinga, veržlia ir kuriančia komanda. Tai iššūkių ir dinamiškos kupina darbo vieta, sudaranti sąlygas bendrauti su įvairiais žmonėmis, prisidėti prie pirmųjų tokio pobūdžio veiklų įgyvendinimo.
Pagrindinės savanorystės veiklos sritys:
-
A. Programų komunikacija (puslapių tvarkymas, žinučių apie renginius rengimas ir pan.)
-
Rengia naujienas apie Žmogaus teisių ugdymo programos veiklas;
-
Kuria ir rengia naujienas muldimedijos principu;
-
Administruoja programos tinklalapiu;
-
Prisideda prie audiovizualinės informacijos rengimo;
-
Maketuoja vaizdinę informaciją;
-
Rengia fotoreportažus;
-
Administruoja socialinius tinklus.
-
B. Gyvoji biblioteka renginių koordinatorius, kuratorius:
– Rūpinasi bendravimu su knygomis, neformaliu pasibuvimu, perskambina joms prieš renginius, taip pat ieško naujų „Gyvųjų knygų“ bei viešina informaciją apie renginius. Savanoriui/-ei pageidaujant – būtų galima apmokyti ir projektų rašymo ir vadybos, fondų paieškos, internetinės svetainės administravimo pagrindų. Išsamiau apie „Gyvąją biblioteką“: www.gyvojibiblioteka.lt.
-
Pozityvas- bendraamžių švietėjų koordinatorius, kuratorius:
– Bendraamžių švietėjų veiklų koordinavimas, metodo pristatymas mokyklose bei ugdymo centruose. Savanoriui pageidaujant- būtų galima apmokyti ir projektų rašymo ir vadybos, fondų paieškos, internetinės svetainės administravimo pagrindų. Išsamiau apie „Pozityvą“ ir kitas programos „Visi skirtingi – visi lygūs“ veiklas: www.visiskirtingivisilygus.lt.
Kokias žinias ir įgūdžius gauna savanoris/-ė?
-
Susipažins su unikalaus žmogaus teisių ugdymo metodo „Gyvoji biblioteka“ bei „Pozityvas” bendraamžių švietėjų programų organizavimo subtilybėmis;
-
Įgis neįkainojamos patirties bendraujant su įvairiausiais žmonėmis „Gyvosios bibliotekos“ knygomis, bibliotekininkais ir skaitytojais bei organizuojant advokatacijos kampanijas;
-
Įgis neformalaus ugdymo metodų parinkimo ir pritaikymo patirties.
-
Su „Gyvąja biblioteka“ apsilankys įvairiuose Lietuvos miestuose bei festivaliuose ir parodose;
-
Galimybė išvykti į užsienyje vykstančius Žmogaus teisių švietimo mokymus;
-
Išmokti fondo paieškos bei projekto viešinimo pagrindų;
-
Išmokti neformalaus ugdymo metodų dirbant su grupe;
-
Susipažinti su „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ veikla bei galimybė prisijungti prie kitų vykdomų projektų ir renginių;
-
Su instituto pagalba, galimybė įgyvendinti savo projektus ar iniciatyvas;
-
Galimybė užmegzti kontaktus su Lietuvoje socialinėje ir žmogaus teisių srityje veikiančiomis organizacijomis bei fondais.
Kokie reikalavimai keliami savanoriui/-ei?
-
Žmogaus teisių vertybinės nuostatos;
-
Optimizmas ir entuziazmas;
-
Būti motyvuotam/-ai mokytis ir semtis įgūdžių bei žinių iš programos „Visi skirtingi- visi lygūs” projektų „ Gyvoji biblioteka“ ir ,,Pozityvas” patirties;
-
Skirti bent 8 val. per savaitę savo laiko savanorystei ir apsilankyti „Nacionaliniame socialinės integracijos institute“ bent du kartus per savaitę. Galimybė apsilankyti dažniau – solidus privalumas.
-
Galimybė derinti savo grafiką prie „Gyvosios bibliotekos“ renginių, t.y. savaitgaliais, pvz. muzikos festivaliuose, parodose ir pan.
-
Domėtis socialinės integracijos bei žmogaus teisių sritimi.
Susidomėjusieji siųskite savo CV su trumpu motyvaciniu laišku adresu kamile@zmogui.lt užvardydami laišką Instituto savanoris”.